Výběr redakce ...

Zdroje získávání zaměstnanců pro malé a střední podnikatele

Každý zaměstnavatel se setkává s problémem, kde sehnat schopné a pilné zaměstnance. O to víc se s touto otázkou potýkají malí či střední podnikatelé, kteří nemohou spoléhat na vlastní personální oddělení. I pro ně ale existuje mnoho způsobů, jak zaměstnan

Konkurenční doložka (vzor)

Konkurenční doložka uzavřená se zaměstnancem zaručí, že vaše know-how zůstane i v případě rozvázání pracovního poměru s daným zaměstnancem ve vaší firmě. Konkurenční doložka VZOR ke stažení.

Jak otestovat životaschopnost vašeho nápadu na podnikání

Pokud máte nápad na podnikání, ještě není jisté, že bude váš nápad na podnikání životaschopný. Poradíme jak otestovat váš nápad na podnikání, aby uspěl. Jak prověřit nápad na podnikání?

Daň z příjmu právnických osob

Daň z příjmu právnických osob 2014 a daňové přiznání P0 za rok 2013.

Jak v podnikání (ne)zkrachovat

V podnikání vždy existuje riziko, že nemusíte uspět a vaše podnikání zkrachuje. Jak se vyrovnat s krachem podnikání a co je třeba zařídit pro ukončení živnosti či likvidaci firmy?

Nové články ...

Nejčtenější ...

Seznam živností – živnost volná

Velkými změnami prošel v roce 2008 živnostenský zákon v oblasti volných živností. Aktualizovaný seznam živností volných je zveřejněn v následujícím článku.

Jak ukončit provozování živnosti

Chcete-li zcela ukončit živnostenské podnikání, je třeba dostát zákonným povinnostem. V následujícím článku se dozvíte podrobný návod, jak při ukončení provozování živnosti postupovat.

Technické požadavky na výrobky – prohlášení o shodě, CE, atesty a certifikace

Dříve, než uvedete svůj výrobek na trh, musí splňovat technické předpisy platné v ČR. Zda budete potřebovat prohlášení o shodě a s ním spojené označení CE, a kdy budete potřebovat na svůj výrobek atest či certifikaci, se dozvíte v následujícím článku.

Sociální pojištění OSVČ 2017

Minimální zálohy na sociální pojištění pro OSVČ budou v roce 2017 dražší, než tomu bylo loni. Zjistěte podrobnosti.

Cash flow určuje úspěšnost podnikání

Při podnikání je cash flow důležitou veličinou, protože vypovídá o schopnosti podniku generovat zisk (pokrývat výdaje pomocí příjmů podniku). Víte ale, jaký je postup pro sestavení toku hotovosti? A jak jej účinně řídit? To vše se dozvíte, budete-li pokračovat ve čtení.

Další rubriky ...

Kontakt

info@ipodnikatel.cz
+420 739 573 555